Düşük Bütçeli Ender 3D Yazıcı İncelemesi

Ender ile birkaç hafta geçirdikten sonra, ayarlarla uğraşıp baskı yaptıktan sonra, bu 3D yazıcı ile harcadığımız süre boyunca şaşkınlığımız artıyordu. Creality Ender 3, 200 $ ‘lık fiyat etiketini göz önüne aldığınızda olağanüstü bir 3D yazıcıdır.

Creality Ender 3’ü şu anda pazardaki en popüler makinelerden biri yapan birçok özellik vardır. 220 x 220 x 250 mm inşa hacmine, BuildTak benzeri ısıtılmış yapı plakasına, güç geri kazanım moduna ve esnek malzemelerle yazdırmayı kolaylaştıran sıkı bir filament yoluna sahiptir. Bunlar daha da pahalı yazıcılarda bulmak zor özellikler.

Ender’in 3D Baskı Performansına gelince, Creality Ender 3, ilk beklentilerimizi aştı. PLA, PETG, ABS, esnek ve egzotik filamentler üzerinde deneyler yaptık ve ABS ile bazı yapışma ve bükülme sorunları yaşanırken, bazı ahşap filament güçlükleri ile birlikte, günün sonunda tüm malzemelerle başarılı bir şekilde baskı almayı başardık.

Bu 3 boyutlu yazıcının montajı kolaydır ve manüel kalibrasyon gerektirmesine rağmen – genişletilmiş yatak seviye kolları işlemi kolaylaştırır. Kalibrasyon tamamlandıktan sonra (birkaç kez denenebilir), Creality Ender 3 sonuçta 1000 $ ‘a yakın olan yazıcılardan ayırt edilemez hale geldi.

Creality Ender 3 tarafından sunulan en göze batan konu, 3D yazıcının tamamında hafif bir titremeye neden olan düzensiz tabandır. Bunu bir köşeye bir kama koyarak çözmeyi başardık, ancak yine de, bu ilk sorun kesinlikle istikrarın kaliteli bir 3D yazıcı için kritik bir parçası olması nedeniyle endişe kaynağı oldu.

Başka türlü, Creality Ender 3 ile ilgili başka pek çok sorunumuz yoktu. ABS gibi bazı malzemelerle bazı yatak yapışma sorunları vardı, ancak yapı plakasına biraz yapışkan bir çözelti eklemek bu işlemi çok çabuk çözdü.

Creality Ender 3, yeni başlayanlar veya yapımcılar için az bütçeyle mükemmel bir seçenektir. Bu 3D yazıcının kusurları olmasına rağmen, uygun fiyatta değerli bir yatırım yapar. Bu fiyat aralığındaki diğer bütçe seçeneklerinin aksine, Anet A8 gibi, Creality Ender 3, kutudan çıkar çıkmaz yüksek kaliteli 3D baskı için hazırlanmıştır. Bunun da ötesinde, bu 3B yazıcıyı çevreleyen büyüyen topluluk gittikçe daha fazla yükseltmeye neden oldu.

Creality ayrıca, ayrılabilir manyetik ısıtmalı yatağa ve daha iyi bir baskı kalitesi elde etmek için Y ekseninde iyileştirmelere sahip bir “Ender 3 Pro” sunar. Bu, Ender 3 Pro’yu daha pahalı hale getirir. Daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz: 2019 Creality Ender 3 Pro Review – The Better Ender 3.

Piyasada kesinlikle daha iyi 3B yazıcılar var, ancak hiçbiri Creality Ender 3’teki gibi kaliteli ve uygun fiyatlı görünmüyor gibi görünüyor. Hiçbiri ideal baskı kalitesini elde etmek için biraz titreme ve sabır gerektirebilir, ancak bu bütçenin 3D potansiyeli yüksek olabilir Yazıcı teklifleri savaşa değer.
Kaynak: 2019 Creality Ender 3 Review – Best 3D Printer Under $200

Sonuç:

Artıları

 • Son derece uygun
 • Montajı kolay
 • İyi baskı hacmine sahip kompakt tasarım
 • Baskılar yüksek kaliteli olabilir
 • Güncellenebilir ve değiştirilebilir
 • Sıkı filament yolu esnek filamentlerle uyumluluğu arttırır
 • Autodesk Kickstarter testlerinde iyi sonuçlar

Eksileri

 • Baskı yatağı tesviye zordur
 • Manyetik yatak herkesin beğenisine değil
 • Kırılgan filament problemleriyle karşılaştık
 • Bazen ek yapışma malzemeleri gerekir
 • Ender 3’ün bazı kusurları ütülenmedi

Giorgi Gvimradze

A blogger who has embedded software and web developement skills.

Bir cevap yazın