3D Baskı Sorun Giderme Kılavuzu

3D basılı parçalarınızın kalitesini yükseltmek isteyenler için bu 3D baskı sorun giderme kılavuzu hazırlanmıştır. Oluşan 3D yazıcı baskı sorunları çözmek için kullanabileceğiniz yazılım ayarlarından tut, karşınıza çıkabilir mekanik arsalarına kadar kapsamlı bir listeyi analiz edip sorunların çözümlerini sıraladık. En iyisi ise, bu kılavuzu, her sorunu için, basılı parçalarınızı incelerken sorun tespitini kolaylaştıran resimlerinden oluşan geniş bir koleksiyonu kullandık. Öyleyse başlayalım! 3D yazıcı hakkında detaylı bir bilgi için bu sayfayı ziyaret edin: 3D yazıcı Nasıl Çalışır?

Sorun Tespiti

Sizin 3D basılı parçalarınızda gördüğünüz kalite sorununu gidermek için onu en iyi temsil eden aşağıdaki küçük resmini seçin. Sorunun nasıl çözüleceğine ilişkin 3D Baskı Sorun Giderme Kılavuzu içinde hazırlanmış tavsiyeleri inceleyebilirsiniz.  Sorunlarınızı küçük resimlerden bulamıyorsanız, kılavuzun her bölümünü aşağı doğru kaydırıp aramanız işe yarayabilir. 3D baskı sonuçlarınızı iyileştirmeye yardımcı olabilmek için öğrenilecek çok sayıda faydalı ipucu var!

Ayarların bazıları Simplify3D veya Ultimaker Cura Dilimleyicilerle yapılabilir.

İlk katman sorunu – 3D Yazıcı Tabanına Yapışmaması
İlk katman sorunu – 3D Yazıcı Tabanına Yapışmaması

Baskınızın ilk katmanının yazıcının yapı platformuna güçlü bir şekilde bağlı olması çok önemlidir, böylece parçanızın geri kalanı bu temel üzerine inşa edilebilir.

Katmanların Birbirinden Ayrılması
Katmanların Birbirinden Ayrılması

3D baskı sırasında birbirine yapışmayan katmanlar sorunudur. 3D yazıcı ardışık bir şekilde her katmanı önceki katmanın üstüne yazdırır ve sonunda bu istenen 3D şekli oluşturur.

3D Yazıcıda Zayıf Dolgu Sorunu
3D Yazıcıda Zayıf Dolgu Sorunu

3D basılı parçanızın içindeki dolgu, modelinizin genel sertliği ve dayanıklılığında çok önemli bir rol alır.